Invisible

Apartament 3+1 ne shitje tek "White Tower"

Rruga Medar Shtylla

 • 140.80m² Sipërfaqa
€225.280,00
Shitje

Përshkrimi

Shesim apartament 3+1 tek Rruga Medar Shtylla tek Ish Universiteti i New Yorkut Tirane.
Apartamenti ndodhet ne katin e 5-te te objektit i organizuar ne nje soxhorno plus kend kuzhine me dalje ne ballkon, nje dhome gjumi me dalje ne ballkon dhe nje tualet.
Siperfaqa e apartamentit eshte 140.80m2 ne total ku 117.30m2 jane neto.
Godina eshte ne faze grope.
Objekti i propozuar gjendet në Rr. "Medar Shtylla", në zonën e njohur si Komuna Parisit.

Ajo shtrihet në një zonë ku ndërtimet e reja 7-8-9-10-11-12 kate janë formacionet urbane kryesore që e definojnë zhvillimin e zonës.

Godina e propozuar është konceptuar si një objekt i zhvilluar në vertikalitet. Objekti, në 2 katet e para zhvillohet me ambjente shërbimi në formën e zyrave dhe ambjenteve tregtare. Katet e mesipërme do jenë banesa duke ofruar apartamente nga konfigurimet më të ndryshme me hapsira të bollshme.

Fasada e objektit synon të ketë një simetri në grid-in e tij, për t'u lehtësuar nga një hapje në katin e katërt, të cilat në konturimin e objektit në vetvete lehtësohen nga përdorimi i elementit të xhamit. Ky kat është më i lartë në lartësi sesa kati mesatar i objektit.

Energy efficient & Gas emissions

No Efficiency
No Gas

Detaje

 • Qëllimi:

  Shitje
 • Tipi:

  Apartament
 • Shteti:

  Albania
 • Qyteti :

  Tirane
 • Zip code:

  1001
 • Sipërfaqja Totale:

  50-100m2
 • Sipërfaqa:

  140.80 m²
 • Çmimi i shitjes:

  € 225280
 • Kati:

  5

Distanca

Vendodhja e pronës

Ecje në këmbë

Një traditë besimi